Blog yazarlığı
Blog Kişisel Gelişim Yaşam

Blog Yazarlığı Yapmaya Nasıl Karar Verdim?

Blog yazarlığı

Dünyamızda birçok şey hızla değişiyor. Bu değişimin içinde bizimde bir şeyleri değiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Değişimin temeli de insanın kendinden başlamaktadır. Ben de kendimi tanıyarak daha çok kendine güvenen bir ‘ben’ yaratmak istedim. Yeni bir adım olarak da blog yazarlığı yapmaya karar verdim. Sizlerle birlikte daha iyi yerlere geleceğimizi umuyorum..

Herkes gibi zaman zaman depresyon, kaygı bozukluğu, özgüvensizlik, motivasyon eksikliği, başarısızlık ve kendimi yönetememe gibi hisler yaşadım. Halbuki bu hisler içinde boğulup kalmaktansa kendimi değiştirmeyi amaçladım. Kitaplar okudum, videolar izledim, araştırdım ve çevremi gözlemledim.. Her şeyden ders çıkarmaya odaklandım. Başarılı olduğum dönemlerde oldu başarısız olduğum dönemlerde.. Ancak pes etmedim! Çünkü pes etseydim hiç yol alamayacak ve gerileyecektim. Fakat gerilemek yerine yavaş adımlarla da olsa ilerlemeye çalıştım. Kendime inanarak ve çabalayarak istediğim kişiye ulaşabilirdim.

Bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır.

Sokrates

Öğrendiklerimi çevremle paylaşmaya başladım. Ben paylaştıkça onlara yol gösterdiğimi, iyi geldiğimi, bu konular hakkında blog yazarlığı yapmamın çok güzel olabileceğini söylediler. Aslında en başta gözüm korktu ve ben yapamam hissine büründüm. Ancak kendini değiştirmek, başarılı ve mutlu biri olmak isteyen yine bendim. O zaman denemem gerektiğine inandım. Yani başarısız olsam da işin sonunda ölüm yoktu. En azından çabaladığımı kendime kanıtlayacaktım. Ardından oturup bu konusunda üzerine hem düşündüm hem araştırmalar yaptım. Blog yazarlığı bana neler katabilir, nasıl yararları olur diye düşündüm.

Blog Yazarlığı Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Blog yazarlığı
  • Bilgi birikimimiz artar.
  • Disiplinli bir birey olmayı sağlar.
  • Blog yazarlığı, daha derin ve doğru düşünmeyi sağlar.
  • Doğru ve düzgün konuşmamız gelişir.
  • Kendimize olan güvenimizi artırır.
  • Kişilere daha faydalı birey olma imkanı sağlar.
  • Kendimize ait özgür bir ortam imkanı verir.
  • Kendi çevremizi oluşturabiliriz.
  • Blog yazarlığı, özgeçmişimizin güçlenmesini sağlar.
  • Ek gelir imkanı yaratır.

Bunlar sadece birkaç örnek.. Böylece gelecekte ki beni oluşturacak olan bu süreçte okuduklarımdan, izlediklerimden ve araştırdıklarımdan içerikler oluşturarak sizlerle paylaşacağım. Zamanla hem kendime hem de sizlere daha çok şey katacağım. Bu yolculukta sizlerin de benimle fikirlerinizi paylaşacağınıza inanıyorum. Umarım severek okuduğunuz bloglar arasında yer alırım. Blog yazarlığı macerama hoş geldiniz..

Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.. 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir